Égida del anochecer

Égida del anochecer: campions i comps

Artefacte

Set 18 Pedaç 18.5 77.232 partides d'alt elo Partides del 6 oct al 20 oct

En alt elo: 5.575 partides amb aquest objecte · mitjana 4,43 · top 4 51%.

No es fabrica amb components.

Efecte

Cada 2.5 s, roba 3 de resistencia mágica de los enemigos a 1 hexágono e inflige un X% de la resistencia mágica del portador como daño mágico.

Si también se ha equipado Égida del amanecer, el efecto de este objeto se activa cada 1.25 s.

El daño aumenta en función de la fase.

Amb quins campions rendeix millor

En alt elo, amb les partides del campió que el portava. «vs. la seva mitjana» compara amb la posició mitjana del campió (negatiu = millor amb l'artefacte). Amb poques partides, pren-ho com a orientació.

CampióEl portaPartidesMitjanaTop 4vs. la seva mitjana
GnarGnar0%103,3060%-0,49
AlistarAlistar1%6633,6069%-0,91
TaricTaric0%1323,9261%+0,03
MaokaiMaokai0%1993,9659%-0,24
KennenKennen0%154,1347%+0,17
FiddlesticksFiddlesticks0%2194,0957%-0,36
Rek'SaiRek'Sai1%2544,2256%-0,33
OrnnOrnn1%9414,3552%-0,12
SejuaniSejuani0%2074,3455%-0,31
HecarimHecarim0%2784,4150%-0,15

Campions recomanats per les seves estadístiques

Deduït, no mesurat: comparem el que dona l'artefacte amb els objectes que porta cada campió en alt elo. Quan hi hagi prou partides amb l'artefacte, també en veuràs les estadístiques reals.

Rek'SaiRek'SaiEncaixa per: vida i resistència màgica
Cangrejo escurridizoCangrejo escurridizoEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgola
HecarimHecarimEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgolaArmadura de WarmogArmadura de Warmog
KrugKrugEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgolaArmadura de WarmogArmadura de Warmog
SettSettEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgolaArmadura de WarmogArmadura de Warmog
AlistarAlistarEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgola
SejuaniSejuaniEncaixa per: vida i resistència màgica · sol portarProtector pétreo de gárgolaProtector pétreo de gárgolaArmadura de WarmogArmadura de Warmog
TaricTaricEncaixa per: vida i resistència màgica